Kdy pozná gynekolog že jsem těhotná?

  • Domů
  • Kdy pozná gynekolog že jsem těhotná?
Kdy pozná gynekolog že jsem těhotná?

Poznávací znaky těhotenství

Ano, ano, ano. Víte, jak to občas říkám, že kde je vůle, tam je cesta, a tak si dneska povíme o tématu, které nejen však obzvlášť zajímá ty z nás mužského pohlaví. Téma jak z jiné planety, ale přesto na pomezí našich smrtelnických zájmů. Ano, milí čtenáři a čtenářky dneska se pěknou Češtinou ponoříme do tajemství těhotenství: Kdy pozná gynekolog, že jsem těhotná? Nedejbože, vyjde ven můj papoušek Kvido a začne se ptát na podobné věci! Občas si říkám, že by bylo docela zábavné sledovat, jak by se s tím vypořádal.

Občas se stane, že se cítíte malátní, všechno na vás doleza, pracovní schůzky jsou dvojnásob tak dlouhé a najednou nemůžete ani cítit pachuť vaší oblíbené kávy. A začnete se s obavami ptát, co se to s vámi děje? Mučení nesnesou, tak proč byste vy měli? Tohle je okamžik, kdy se vyplatí vyrazit na návštěvu k profesionálovi.

Vyšetření u gynekologa – V hlavní roli ultrazvuk

Jakmile přijdete na první vyšetření, gynekolog dost možná ještě nebude schopen těhotenství potvrdit, pokud jste v počátečních týdnech. Liga pokročilé ultrazvukové technologie však začíná hrát svoji část těch nejzáživnějších slibů, když vstoupíte do druhého měsíce těhotenství.

Hádáte, jak se pro svůj nezbytný přínos tomuto procesu vysloužil přezdívku 'superman z lékařských přístrojů'? Jahodou na dortu pro vás bude, když vám bude ukázáno malé srdíčko vašeho budoucího potomka jak si to tam vesele buší. Teď už to je jasné i pro mého papouška Kvida, vy jste těhotná!

Laboratorní testy – Vědecký pohled na věc

Jednou ze standardních procedur, kterou gynekolog rozhodně nevynechá, jsou laboratorní testy. Ověřování hladiny hormonu hCG v krvi je, dámy a pánové, opravdový špičkový výzkum! Není divu, že se takto když s laboratoří spolupracuje gynekolog, těhotenství se dá odhalit už pár dní po oplodnění. A to je přece sci-fi, ne?

No ale co na tom, když to funguje! A co teprve když se do toho zapojí i další testy, které hlídají hladinu bílkovin, krevní skupinu a další faktory! Základem je určitě týdenní návštěva laboratoře, kde vám provedou všechny potřebné testy a vy se dozvíte nejen to, jestli jste těhotná, ale i něco navíc o vašem zdravotním stavu. Taková návštěva gynekologa je prostě jako výlet na Mars, akorát že namísto cestování vesmírem zkoumáte vlastní tělo.

Hormonální změny a těhotenské příznaky

Na tohle téma jsem trochu nervózní. Ano, kvůli těm hormonům, které dokážou způsobit velké zvraty. Ať už jde o náhlé nutkání plakat nad romantickým filmem, na který jste se dříve jen ušklíbla, nebo ranní nevolnosti, které vás připraví o chuť na snídani. Ale to už je těhotenství. Je to podobné, jako když se můj papoušek Kvido rozhodne uprostřed noci spustit svůj koncert.

Tahle zkušenost je něco, co bych si rozhodně nepřál prožít sám, ale gynekologové tvrdí, že tyto těhotenské příznaky jsou jedním ze způsobů, jak tělo signalizuje, že se v něm děje něco mimořádného. Jakmile jste v pozdním stádiu těhotenství, tyto příznaky na vás začnou útočit rychlostí vesmírné lodi. K tomu se přidávají také změny nálady, změny chuti a zvětšení prsou. Jsou to všechno faktory, které gynekolog využívá k diagnostice těhotenství.

Konečné potvrzení těhotenství

A v neposlední řadě je tu konečné potvrzení těhotenství, kdy vám gynekolog předloží všechny výsledky dohromady a potvrdí, jestli jste čekáte miminko nebo ne. Světe div se – je to tady, konečné potvrzení těhotenství! Stojíte na prahu nového života a cítíte se jako byste právě vyhrála loterii.

Nemůžete se dočkat, až se podělíte o radostné zprávy se svými blízkými a přáteli. Ani nemluvím o tom, jak to otočí svět mým papouškem Kvidem, který si jistě začne myslet, že dostane konkrétního parťáka na své zpěvové vitrování! Ale teď vážně, tady je místem k potlesku pro šikovnou práci gynekologů, kteří s námi sdílejí tyto magické chvíle.

Tak, a tohle je můj pohled na otázku: Kdy pozná gynekolog, že jsem těhotná? Jak vidíte, je to proces s mnoha kroky a přechody. Je to jako cesta po horské stezce, kde jede jeden výhled za druhým. Cesta může být náročná, ale věřte mi, výhled z vrcholu stojí za to.

Držím palce všem budoucím maminkám – at se vám daří a těhotenství vám přináší co nejvíce radosti a štěstí. A nezapomeňte nám dát vědět, jak se vám daří. Těšíme se na vaše příběhy, radosti a trable. Mějte se skvěle, ahojte!