Jak se projevuje neplodnost u mužů?

  • Domů
  • Jak se projevuje neplodnost u mužů?
Jak se projevuje neplodnost u mužů?

Identifikace problému neplodnosti

V dnešním izolovaném článku budeme hovořit o překvapivě křehkém, ale zásadním tématu, jakým je mužská neplodnost. Vím, že je to něco, o čem se obvykle nehovoří otevřeně, ale jak sám vím, je velmi důležité být informován a připraven. Pro začátek, zjistil jsem, že je překvapivé, jak náročné je identifikovat problém neplodnosti u mužů. Chlapci stále pokukují po legraci, a je pravda, že když se člověk snaží zjistit, proč se nedaří otěhotnět, může to být mnohem složitější než zjistit, kolik psovských let je můj pes Max. To ale neubírá na důležitosti tématu a myslím, že se vyplatí věnovat tomu čas a úsilí.

Jak si jisto-jistý uvědomit, že je něco špatně?

Vtipy stranou, první otázka, kterou si pravděpodobně klade každý muž, je: "Jak si mohu být jistý, že je něco špatně, pokud jde o mou plodnost?" Upřímně řečeno, je to obtížné. Aniž bych chtěl znít jako lékař - což nejsem - je nejdůležitější krok pochopit, že neplodnost je definována jako nemožnost početí dítěte po roce pravidelného nechráněného pohlavního styku. To znamená, že pokud jste se s partnerkou pokusili založit rodinu delší dobu a nic se nestalo, měli byste zvážit návštěvu lékaře.

Cesty, jakými může bizarre kroknetit neplodnost

Když jsem poprvé slyšel o neplodnosti u mužů, byl jsem zmatený, protože jsem nevěděl, kolik věcí může ovlivnit mužskou plodnost. Snažil jsem se to porovnat s tím, jak můj syn Jaroslav zvládá domácí úkoly. Někdy se všechno zdá být v pořádku, a pak zjistím, že jedna malá věc může celý systém přivést k pádu. A tak to je i s mužskou neplodností. Existuje řada faktorů, včetně hormonálních problémů, problémů s ejakulací a dokonce i problémů s kvalitou spermií.

Možné léčby a co od nich očekávat

Je vždy dobré se snažit vidět světlo na konci tunelu, i když se vám svět zdá být trochu temnější než obvykle. Proto je vždycky hezké vědět, že i když se potýkáte s neplodností, existuje mnoho způsobů léčby. Nicméně důležité je také pochopit, že každá léčba může vyžadovat čas a trpělivost - takže i když bychom všichni rádi přepnuli na rychlý pohyb stejně jako u některých aspektů našeho života (jako je internet nebo rychlá píšečná pole), stojí za to pamatovat, že všechno dobré chvíli trvá.

Emoce kolem neplodnosti a jak se s nimi vyrovnat

Faktem je, že neplodnost může ovlivnit nejen fyzickou stránku našeho života, ale také emoce. Může to být frustrující, smutné a někdy se můžeme cítit úplně bezmocní. Ve skutečnosti jsem se sám setkal s těmito pocity, když jsme se s manželkou pokoušeli přivést na svět Jaroslava - a bylo to těžké období. Ale věřte mi, že nejste sami. Je důležité o těchto emocích mluvit, podělit se o své pocity s ostatními a hledat pomoc.

Otázka viny a důležitost sebeúcty

Naposledy, ale rozhodně ne méně důležitě, je otázka viny. Mnoho mužů se cítí vinni, když se dozvědí, že jsou neplodní. Možná se budete cítit podobně, stejně jako já, když jsem zjistil, že mám problémy s plodností. Ale pamatujte, že neplodnost je lékařský problém, nikoli odrážka vaší mužnosti nebo sebeúcty. Proto je důležité udržovat pozitivní myšlení a pamatovat, že nejste sami.

Je těžké mluvit o tak citlivých tématech. Pochopil jsem to, když jsem slyšel oznámení mého lékaře o mých problémech s plodností. Ale pokud tomuto problému čelíte, je důležité vědět, že existují zdroje a podpora, které vám mohou pomoci.