Jak poznat že se mi blíží menstruace?

  • Domů
  • Jak poznat že se mi blíží menstruace?
Jak poznat že se mi blíží menstruace?

Úvod do tématu menstruace

Hanba před menstruací? Ale kdeže, naopak! Toto téma je naprosto přirozené a chtěla bych se s vámi podělit o některé moje poznatky a zkušenosti. Já, Eliška, jako máma, žena a blogerka, prošla jsem si tím už nejednou a nebála bych se říct, že můžu být jakousi expertkou na toto téma. JVíte, že menstruace je vlastně takovým měsíčním prohlídkovým dnem pro vaše tělo? Je to ta doba, kdy vaše tělo komunikuje s vámi a dává vám vědět, že je všechno v pořádku. A pokud si myslíte, že menstruace je pouze o krvácení, tak vězte, že je to o mnohem více. Ale jak poznat, že se mi blíží menstruace?

Pozorujte své tělo a cyklus

Nejdůležitější je pozorovat své tělo a upřímně s ním komunikovat. Každá žena je jiná a také každý menstruační cyklus se může lišit. Jedna z nejčastějších předzvěstí nastávající menstruace je změna nálady. Může jít o náladovost, podrážděnost, nebo naopak velkou radost a euforii. Pokud se u vás objevují tyto stavy pravidelně před menstruaci, pak je to pravděpodobně jeden z příznaků blížící se menstruace.

Vyšetření lékařem - prevence je důležitá

Vyšetření lékařem je také důležitým prvkem při zjišťování, zda se blíží menstruace. Pokud máte pravidelný cyklus a menstruace se objevuje v pravidelných intervalech, pak je to samo o sobě známkou zdraví a správné funkce vašeho těla. Naopak, pokud se menstruace objevuje nepravidelně, nebo jste ji dokonce několik měsíců neměla, určitě byste se měla obrátit na svého lékaře a nechat se vyšetřit.

Nespavost a úzkost - mohou být signálem

Jedním z dalších příznaků blížící se menstruace může být nespavost a úzkost. Pro mnoho žen může být těžké zvládnout stres a úzkost před menstruací. Mohou mít potíže se spánkem, nebo dokonce pociťovat úzkost nebo strach. Pokud jste tuto zkušenost měla, víte, jak může být obtížné zvládnout tyto stavy. Ale nezoufejte, nejste v tom sama! Jedná se o přirozenou reakci těla a je důležité se s těmito pocity naučit pracovat a zvládat je.

Bolesti břicha a změny tělesných potřeb

Dalším poměrně spolehlivým příznakem nastávající menstruace může být bolest břicha a změny tělesných potřeb. Můžete mít pocit, že vaše břicho je nafouklé, nebo že máte bolesti v podbřišku. Tyto bolesti mohou být mírné nebo silné, ale většinou se objevují před začátkem menstruace. Dále můžete pozorovat změny ve vašich tělesných potřebách. Může se jednat o častější nutkání na malou nebo velkou potřebu, nebo naopak obtíže s vyprazdňováním. Toto jsou všechny signály, které byste měla vzít v potaz.

Zvýšená chuť na jídlo a specifické chutě

Pokud vám před menstruací začne chutnat něco sladkého nebo tučného a máte pocit, že byste dokázala sníst celou lednici, pak je to také jeden z příznaků, že se blíží menstruace. Je to naprosto normální a neměla byste se kvůli tomu cítit špatně. Vaše tělo v tuto chvíli potřebuje více energie a je naprosto přirozené, že máte zvýšenou chuť k jídlu.

Vyčerpání a únava

A pokud jste v poslední době cítila vyčerpání a únavu a měla jste problémy s koncentrací a pamětí, pak je velmi pravděpodobné, že se vám blíží menstruace. Únava je velmi běžným a naprosto přirozeným příznakem nastupující menstruace. Vaše tělo pracuje na vysoké obrátky a je naprosto normální, že se cítíte unaveně a vyčerpaně.

Je důležité si uvědomit, že tyto příznaky jsou naprosto normální a že si je nemusíte nechat líbit. Můžete se s nimi naučit pracovat a najít způsoby, jak je zvládnout. Ať už jde o relaxaci, cvičení, stravu nebo jiné metody, je důležité, abyste se cítila co nejlépe. Pamatujte, že k menstruaci patří a je to přirozený proces. Stejně tak, jako já, Eliška, je procházím každý měsíc, procházíte jimi i vy. A doufám, že vám moje rady a tipy pomohou lépe pochopit své tělo a lépe se připravit na příchod menstruace.