Aktivity po intimním životě: Jak na kvalitní chvíle po sexu

  • Domů
  • Aktivity po intimním životě: Jak na kvalitní chvíle po sexu
Aktivity po intimním životě: Jak na kvalitní chvíle po sexu
  • Vytvořil:Michaela Novotná
  • Kompletní: 15 led 2024
  • Kategorie: Sex a vztahy

Hygiena a péče o tělo

Po intimních chvílích je důležité také myslet na osobní hygienu. Sprcha nebo koupel může být nejen příjemná, ale také ve dvou o hodně zábavnější. Pozor ale na správný výběr produktů, abyste se vyhnuli podráždění. A hydratace těla? Samozřejmost, pleť po sexu oceňuje dvojnásobnou dávku péče a lásky!

Hýčkání a mazlení

Přitulení a hýčkání po sexu, to zní jako hudba, že? Podle mě není nic lepšího než prolnuté prsty a společný slabikář snění. A navíc, oxytocin, známý jako hormon lásky, se právě v tuto dobu vydává na svou pouť tělem. Není divu, že se cítíme po pořádné dávce mazlení jako znovuzrození!

Komunikace a sdílení

Jednou z nejdůležitějších věcí v partnerském vztahu je komunikace. A právě po sexu máme jedinečnou příležitost otevřeně mluvit, sdílet pocity a plány. Zkuste z toho udělat rituál – vyměňte si komplimenty, řekněte si, co jste na dnešním sexu ocenili nebo naopak, co byste chtěli příště zkusit.

Odpočinek a relaxace

Sex je fyzicky i psychicky náročná aktivita, takže po něm je více než žádoucí se pořádně zregenerovat. Třeba jen tak ležet, poslouchat tichou hudbu a nechat myšlenky plavat. Nebo co takhle lehká meditace nebo dýchací cvičení pro hlubokou relaxaci? Možností je spousta!

Zdravé občerstvení

Věděli jste, že po sexu si naše tělo zaslouží i trochu paliva? Třeba ovoce či jiné lehké snacky, které vám dodají energii, ale zároveň nepřetíží organismus. A nezapomínejte na dostatečný přísun tekutin! Kvalitní voda nebo bylinkový čaj pomáhají hydratovat tělo a doplnit vitamíny.

Kreativní činnosti

Jsou lidé, kteří mívají po sexu přebytek energie. To je ta pravá doba pro kreativní činnosti! Psaní deníku, skicování, malování nebo třeba skládání poezie. Nevěříte, že sex může inspirovat? Věřte, že právě v těchto chvílích mohou vznikat nejlepší nápady! Polštářová bitva nebo vzájemné čtení před spaním budiž důkazem.