Proč moje břicho vypadá jako těhotná?

  • Domů
  • Proč moje břicho vypadá jako těhotná?
Proč moje břicho vypadá jako těhotná?

Záhadně nafouklé břicho

Jsme ženy, detektivky nejsložitějších záhad. Přesto nás jedna záhada stále zaskakuje - proč mé břicho neustále vypadá, jako bych byla těhotná? Pravděpodobně si nyní poklepáváte na čelo a myslíte si, že si dělám šprýmy, ale věřte mi, není tomu tak. Tento fenomén je něco, na co mnohé z nás narazily, a asi nikdo z nás nemá definitivní odpověď. Ale nezoufejte, dnešní článek bude plný informací a nápadů na to, jak se ho zbavit.

Nasadila jsem detektivský klobouk

Nemohla jsem nechat toto nevysvětlené tělesné drama jen tak být. Proto jsem nasadila svůj neviditelný detektivský klobouk a vydala se na dobrodružnou výpravu za vědou. Pro všechny, kterým se toto stalo nebo se to děje, je čas objasnit, proč se nám to stává a jak, pekelně vzdorovatě, tento problém vyřešit. Jakožto žena skrze a skrze, jsem začala své vyšetřování ve prospěch všech dám s podobným problémem.

Plynatost a nadýmání – naši věční nepřátelé

Jsme-li upřímné, první věcí, která člověku napadne při dotazu na původ náhlého břišního obvodu, je nadýmání. Jedná se o velmi běžný problém, který může způsobit pocit "těhotenství". Plynatost je obecně považována za něco nepříjemného, zvláště když máme společnost nebo chystáme večeři s naším milovaným Petrem. Příčin plynu v našem zažívacím systému je mnoho. Může jít o nesprávnou stravou, stres nebo dokonce o nevhodný způsob dýchání.

A co tedy s tím?

Teď, když jsme se blíže podívaly na nepřítele, je čas diskutovat o našich obranných taktikách. Snažte se v první řadě věnovat pozornost svému jídelníčku. Velké množství zeleniny a luštěnin vám sice přináší vitamíny a minerály, ale také vede k nadýmání. Proto byste měly zvážit jejich spotřebu, pokud často trpíte plynatostí. Kromě toho může pomoci i pití bylinných čajů místo kávy, která někdy může vaše střeva podráždit.

Ovlivnění pohybů střev

Jedním z dalších možných faktorů je nepravidelnost pohybů střev. Kdo by si to byl pomyslel, že je to tak důležité, že? Ale ano, může to ovlivnit vzhled našeho břicha. Když naše střeva nepracují správně, může dojít k nahromadění stolice a tím pádem může naše břicho vypadat větší, než by mělo.

Pomoc rostlinám, ať žije příroda!

Ale nemusíte se bát, nápravu najdeme i na tomto poli. Existuje mnoho bylin, které mohou stimulovat naše střeva a pomoci jim pracovat efektivněji. Efektivní mohou být například šalvěj, petržel, kopr či kmín. Můžete také zkusit přidat do své stravy více vlákniny, která podporuje správnou funkci střev.

Těhotná nebo nafouklá během menstruace?

Někteří z nás to již možná vědí, ale pro jistotu to zopakuji - během menstruace může náš hormonální systém nafouknout břicho a dát mu těhotný vzhled. Je to tato pestrá směsice návalů hormonů, které mohou způsobit tuto ženskou "peculiaritu". Proto bychom neměly zapomínat, že k těmto změnám dochází během našeho cyklu a je naprosto přirozené, že někdy přichází s o něco větším bříškem. Ale já vám mohu říct, Petr mi vždy říká, že jsem krásná, ať je můj bříškový průměr jakýkoli.

Naučme se milovat své tělo

Nakonec, ale neméně důležité je to, že musíme naučit se milovat naše tělo takové, jaké je ve všech jeho fázích. Ať už je náš bříškový průměr kvůli plynatosti, střevním pohybům nebo menstruaci, nebo něčemu jinému, nezapomeňte, že jsme krásné tak, jak jsme. A pokud má někdo s tím problém, měl by se podívat do zrcadla a zamyslet se nad svým vlastním tělem a myšlenkami. A tak, drahé dámy, zůstaňme silné, zůstaňme sebevědomé a především - milujme své tělo.