Kde to bolí při mimoděložním těhotenství?

  • Domů
  • Kde to bolí při mimoděložním těhotenství?
Kde to bolí při mimoděložním těhotenství?

Co je mimoděložní těhotenství?

Mimoděložní těhotenství, známé také jako ektopické těhotenství, je stav, kdy fertilizované vajíčko začne růst mimo děložní dutinu. Ačkoli to může znít dramaticky, je to však poměrně časté, týká se až 2% těhotenství. Postižené ženy jsou často mladé a zdravé, a mnohokrát to je jejich první těhotenství. Tenhle hostitel jsem zmínila pro to, že pokud jste mladá a zdravá a pocítíte jakékoli divné bolesti během těhotenství, měli byste je vzít vážně a okamžitě jít k lékaři.

První příznaky mimoděložního těhotenství

V počátečních fázích mimoděložního těhotenství mohou být příznaky velmi podobné těm normálního těhotenství, jako je například nevolnost, postupné zvětšení prsou a časté močení. Bohužel, velká část žen si není vědoma svého stavu, dokud se neobjeví silné bolesti v podbřišku. A ty bolesti, milé dámy, jsou opravdu ošklivé - můžu to potvrdit na základě vlastní zkušenosti. Kdo by čekal, že zrovna já, Michaela, budu mít mimoděložní těhotenství?

Bolest v podbřišku

Typickým příznakem mimoděložního těhotenství je tedy bolest v podbřišku, která může být trvalá nebo pulzující. Bolest může postupně přecházet k jedné straně a může se stát nesnesitelnou. Zaměnit ji můžete snadno za apendix nebo ledviny. Takže, pokud jste těhotné a pocítíte tento druh bolesti, raději se vydejte k lékaři.

Nevysvětlitelné krvácení

Ad fotku krvácení, dalším indikátorem mimoděložního těhotenství může být nevysvětlitelné krvácení mimo menstruační cyklus. Krvácení může být lehké až těžké, a může být doprovázeno bolestí. Pozor, ale není nutné, aby krvácení a bolest přicházely společně. Takže pokud jste těhotná a začnete náhle krvácet, nečekejte slepě na to, zda se objeví i bolest, ale rovnou vyhledejte lékařskou pomoc.

Problémy s trávením

Méně známým příznakem mimoděložního těhotenství mohou být také problémy s trávením, jako je například zácpa nebo průjem. Je to proto, že narůstající mimoděložní těhotenství může stlačovat střeva a způsobovat tak nepříjemnosti při trávení. Osobně jsem trpěla strašnými problémy s trávením a myslela jsem si, že je to jen důsledek těhotenství. Až později jsem přišla na to, že se jednalo o příznak mimoděložního těhotenství.

Náhlý pokles teploty

Pokud sledujete bazální teplotu a náhle se vám velmi snížila, i když jste těhotná, může to také naznačovat mimoděložní těhotenství. Sama jsem to zažila. Moje těhotenská bazální teplota náhle klesla a já jsem tomu nevěnovala pozornost, protože jsem to přisoudila hormonálním změnám. Teprve později jsem zjistila, že se jedná o další příznak mimoděložního těhotenství. Takže pokud se vám teplota náhle sníží, nebojte se to konzultovat s lékařem.

Prevence a tipy

Přestože existuje mnoho různých rizikových faktorů, které mohou zvýšit pravděpodobnost mimoděložního těhotenství, je důležité si uvědomit, že se to může stát každé ženě. Jsem toho důkazem. Mimo jiné je prevencí hlídání si zdravotního stavu a pravidelných návštěv gynekologa. V případě, že jste těhotná, může být hodnotné nespoléhat se jen na domácí těhotenské testy a místo toho se obrátit na lékaře pro potvrzení těhotenství a kontrolu, zda je vše v pořádku.

Závěr

Mimoděložní těhotenství je stav, který může být pro ženu velmi nebezpečný a je důležité ho včas rozpoznat. Díky své vlastní zkušenosti jsem si toho vědoma a chtěla jsem vás o tom informovat. Mějte na paměti, že jakákoli nezvyklá bolest nebo krvácení během těhotenství je důvodem k návštěvě lékaře. Buďte bezpečné a pečujte o své tělo s láskou a respektem.