Jak vypadá menstruace v těhotenství?

  • Domů
  • Jak vypadá menstruace v těhotenství?
Jak vypadá menstruace v těhotenství?

Mýty a skutečnosti o menstruaci v těhotenství

O těhotenství a menstruaci existeje nehynoucí množství mýtů. Sama jsem jejich obětí už mnohokrát padla. Ale jak už to tak bývá, je to většinou jen polopravda zamotaná do dobře vytvořeného příběhu. A tak tady jsem, vaše milovaná blogerka Katarína, připravena to pro vás trochu rozmotat. Je zde tolik mylných představ, nejen o menstruaci v těhotenství, že bychom mohli napsat celou knihu. No, začněme tedy postupně.

Může se menstruovat během těhotenství? Anatomie v kostce

Představte si, že jste ve škole a na výuku biologie přijde téma menstruace a těhotenství. Znáte to... hormonalní změny, ovulace, děloha a všechno ostatní. Ale co když to všechno násobíme dvěma? Pak dostaneme menstruaci v těhotenství. No, nebo tak nějak. Skutečnost je o něco komplikovanější, ale mám tu pro vás vysvětlení, které se pokusí odhalit tajemství "menstruace v těhotenství".

Menstruace versus krvácení v těhotenství

Nyní se dostáváme k jádru pudla. Co se vlastně děje? Je to menstruace nebo krvácení? Jsou to vlastně dva rozdílné jevy? Ano, jsou. A to je nutné mít na paměti. Menstruace je pravidelný cyklus, který se děje každý měsíc, pokud nejste těhotná. Někdy však může dojít k krvácení i během těhotenství, což může být matoucí.

Možné příčiny krvácení v těhotenství

Zapomeňte na děsivé příběhy ze školy. Ne, většinou nejde o nic závadného. Někdy se stane, že malý klíček se snaží zapustit kořeny a způsobí lehké krvácení. Ale i zde platí, že pokud jste si něčeho nejistí, raději to zkontrolujte s profesionálem. Krvácení v těhotenství totiž může signalizovat několik věcí, některé z nich být i celkem závažné. Slovy mého manžela Tomáše: "Lépe je přešetřit, než podcenit.".

Co dělat, když uvidíte krev?

Pánové, pokud právě čtete tento článek, dejte si pozor. Vaše ženy vás za něj možná začnou nenávidět. Ale vážně, co dělat, když uvidíte krev? Jak již bylo zmíněno, někdy je to normální část těhotenského procesu. Ale někdy může značit nějaký problém. V každém případě, navštívte lékaře. Zvlášť, pokud krvácení doprovází bolest nebo je hojné.

Změny v těle během těhotenství

Zde se dostáváme k mým oblíbeným záležitostem. Změny v těle! A ne, nemluvím o navezených kilogramech nebo o změnách nálad. Mluvím o těch skutečně fascinujících věcech, jako je pokožka, která se mění a stává se pružnější a hladkou, nebo o vlasech, kdy můžete zažít svůj vlastní malý 'Rapunzel moment'. Moje rada pro všechny budoucí maminky? Užívejte si to! Těhotenství může být život měnící zážitek.

Radost a obavy z těhotenství

A nakonec jsme zde... na konci naší cesty. Je nezbytné si uvědomit, že jakkoli těhotenství může být radostné období, také s sebou přináší řadu obav. A to je v pořádku. Vždyť se jedná o změnu, a změna může být strašidelná. Ale pamatujte, že máte svou rodinu, přátele a dokonce svého pejska (díky Bohu za našeho Bruno), kteří vás v tomto novém dobrodružství podpoří.