Jak se uklidnit před porodem?

  • Domů
  • Jak se uklidnit před porodem?
Jak se uklidnit před porodem?

Příprava na porod

Ejhle, jsem Katarína a dnes se chci s vámi podělit o mutnou cestu uklidnění před porodem. No jo, zdá se to jako nemožné úkdo, ale věřte mi na slovo, je to možné a já to dokazovala. Chápu, že představa utrpení a obav před neznámem může být děsivá. Ale nebojte se! Jsem zde abych vás prováděla touto poutí.

Svého času jsem byla v těsně stejné situaci jako vy. Zmatená, nervózní a naprosto ztracená. Ale knížku strachu a nejistoty jsem zavřela a začala psát nový příběh, příběh síly a odvahy. Takže, pojďme zjistit, jak se uklidnit před porodem.

Podpora blízkých

Mnoho věcí mě v průběhu cesty spolehlivě uklidňovalo, ale první na seznamu je vždy podpora blízkých. Je to klíčové pro jakoukoli nervovou situaci a porod není výjimkou. Přemýšlím o tom, jak mi můj milovaný manžel, Tomáš, byl po boku a poskytoval mi útěchu, kdykoli jsem ji potřebovala.

Byl pro mě pramenem síly a nevyčerpatelným zdrojem laskavých slov. Nezapomeňte, že vědomí, že jste v bezpečí a že nejste sami, je neocenitelné, když jde o kontrolu vašich emocí.

Alternativní terapie

Také mi velmi pomohla alternativní terapie, v tomto případě jde o aromaterapii. Několikrát jsem se nechala unést vůněmi esenciálních olejů jako je levandule a bergamot, které mi pomohly k uklidnění mysli a těla. Aromaterapie je známá tím, že navozuje pocit klidu a relaxace, a pokud se to dělá správně, může být skvělým nástrojem pro řešení úzkosti a stresu z porodu.

Spánková rutina

Dobrá spánková rutina je dalším klíčem k uklidění. Nic nepřekoná výhody kvalitního spánku. Je to jako mít svou vlastní dobíjecí stanici. Když jsem byla těhotná, měla jsem občas potíže se spaním, ale díky stanovení pravidelné spánkové rutiny se mi podařilo dosáhnout kvalitního nočního odpočinku.

A nemusíte se obávat, nejedná se o nic složitého. Jde jen o dodržování nastaveného času na spaní a probuzení, omezování večerních nápojů a vytvoření pohodového prostředí pro spaní.

Tělesná aktivita

Když jsem byla těhotná s naším synem Jakubem, byla jsem velmi aktivní. A při doporučení mého lékaře, jsem pravidelně cvičila jóga pro těhotné. Cvičení jako je jóga nejenže ulevuje od fyzického napětí, ale také posiluje ducha. Čas strávený na jóga matce může být vaším osobním svatyní klidu a pokoje.

Ale nezapomínejte, že jakákoliv tělesná aktivita by měla být prováděna pod dohledem odborníka, abyste se vyhnuli jakémukoli nebezpečí.

Vanilka a čokoláda

Jo, čtete správně. Jsou studie, které ukazují, že vůně vanilky a čokolády může pomoci ulevit od stresu a úzkosti. Nebyla jsem si jistá, jestli by to fungovalo, ale rozhodla jsem se to vyzkoušet. A co se nestalo! Skutečně mi to pomohlo se uklidnit.

Proto doporučuji pořídit si svíčky s těmito vůněmi a používat je jako relaxační techniku. Ale jen malé upozornění – tenhle trik vás může přinutit mlsat!

Zaměstnejte mysl

Jednou z nejlepších rad, které jsem kdy dostala, je zaměstnat svou mysl. Čas strávený nad knížkou, hádáním křížovky nebo dokonce malováním vás může překvapivě odtrhnout od vašich obav. A nejen to, ale také stimulujete svůj mozek, což je vždy plus.

Závěr

Závěrem bych chtěla dodat, že těhotenství a porod jsou zážitky plné obav a stresu, ale také radosti a očekávání. Klíčem k tomu, abyste se uklidnili před porodem, je pamatovat na to, že nejste sami. Máte podporu svých blízkých a můžete se spolehnout na různé techniky a metody, které mě osobně pomohly.

Nebojte se luštit křížovky, zapalovat svíčky s vůní vanilky nebo se ponořit do matky světa jógy. Nakonec vám to vše pomůže vytvořit klidný prostor ve vaší mysli, který porod nebude moci narušit. Přeji vám hodně štěstí a klidu!