Jak říct rodičům že už nejsem panna?

  • Domů
  • Jak říct rodičům že už nejsem panna?
Jak říct rodičům že už nejsem panna?

Výběr vhodné doby a místa

První krok v tomto procesu je výběr vhodného času a místa. Tak jak se říká, načasování je všechno. Zeptejte se na rodiče, jak se jim daří, a snažte se zapojit do jejich každodenních starostí. Možná bude nejlépe, když to uděláte v klidném, relaxačním prostředí, jako je například domov. Nejdejenom o to, že by měli být příjemně pohodlní, ale také by měli být v poklidném a přijatelném stavu mysli. Nedoporučuje se to dělat během stresující situace nebo když jsou zaneprázdněni. Může se také hodit, když budou mít nějaký čas na zpracování informací po tom, co jim to oznámíte.

Zvolení správných slov

Pokud jde o samotný rozhovor, je důležité volit slova pečlivě. Vyberte si slova, která jsou více ohledná a laskavá. Místo použití negativně konotovaných slov jako je „ztráta panenství“, můžete použít pozitivnější fráze jako „stal jsem se sexuálně aktivní“. Tímto způsobem vyjádříte, že tato zkušenost byla pro vás důležitá a zásadní a že jste ji nepovažovali za něco, co by se mělo „ztratit“. Dále je úplně v pořádku vyjádřit své pocity a emoce ohledně této zkušenosti. Rodiče budou možná více pochopení, pokud si uvědomí, že jste tuto situaci prošel s plným uvědoměním a respektem.

Příprava na různé reakce

Připravte se na různé reakce. Každý rodič je jiný a ilustrací tohoto faktu je rozdílnost reakcí, které mohou nastat. Některí rodiče mohou být úplně v pohodě, zatímco jiní mohou být překvapení nebo dokonce rozzlobeni. Neměli byste se bát negativních reakcí. Místo toho byste měli zůstat klidní a přijmout jakoukoli reakci s otevřenou mysli. Nezapomeňte, že rodiče jsou také jen lidé a mohou mít své vlastní strachy a obavy. Ale také je keep in mind, že oni mají lahko šok ze změny obrazu jejich syna z malého chlapce na jedince, který má sex.

Řešení těžkých otázek a klidné vysvětlení

Rodiče mohou mít spoustu otázek, nejčastější bude pravděpodobně "S kým?". Tato otázka může být náročná, pokud je váš partner někdo, koho rodiče nemají rádi, nebo pokud je to někdo, koho neznají. Nezapomeňte, že nejste povinni odpovídat na otázky, se kterými se necítíte pohodlně. Místo toho můžete říct něco jako „Rozumím, proč se pídíte, ale cítím se lépe, když mi umožníte soukromí v tomto ohledu“. To je příklad, jak klidně vysvětlit, že chcete svou sexualitu držet soukromou.

Upřímnost a otevřenost

Jednou z nejdůležitějších věcí, které můžete udělat, je být upřímný. Upřímnost vede k lepšímu porozumění a laskavosti. Jasné a upřímné informace poskytnou vašim rodičům solidní základ pro pochopení vaší zkušenosti a to, proč jste se rozhodl jejím oznámením. Ať už to bylo s kýmkoli nebo v jakýchkoli okolnostech, pokud jste byli bezpeční a cítili jste se s touto osobou dobře, je důležité, aby vaši rodiče toto věděli. Může se to zdát jako těžký krok, ale upřímnost může vést k lepšímu vztahu s vašimi rodiči v dlouhodobém horizontu.

Mám tady ještě drobnou historku ze svého života, která se týká tohoto tématu. Když jsem se rozhodl říct svým rodičům, že jsem už není panna, byl jsem hrozně nervózní. Opravdu jsem nevěděl, co od nich očekávat. Nakonec jsem to udělal při rodinné večeři, když jsme všichni spolu seděli. Když jsem jim to řekl, byli překvapeni. Ale byli také velmi podporující. Vysvětlil jsem jim, že jsem byl bezpečný a cítil jsem se dobře se svým rozhodnutím. Nakonec to prohloubilo náš vztah a teď, když se na to dívám zpět, jsem rád, že jsem se rozhodl to udělat takto.

Snad vám tento článek dodal trochu odvahu a připomněl, že otevřený rozhovor s rodiči může být přínosný. Pouze vy víte, jaké jsou vaše vztahy s rodiči a jak se vám bude nejlépe o tomto tématu hovořit. Nezapomeňte, že je to vaše tělo a vaše rozhodnutí, a měli byste se cítit pohodlně při sdílení jakékoliv části svého života, kterou se rozhodnete sdílet. Ať už se rozhodnete jakkoliv, doufám, že vše půjde co nejlépe!