Co všechno pomuze po porodu?

  • Domů
  • Co všechno pomuze po porodu?
Co všechno pomuze po porodu?

Radújte se, nové maminky: O čem všechno mluvíme, když mluvíme o zotavení po porodu?

Následky porodu mohou být pro mnohé ženy obtížné, ale nezoufejte, existují způsoby a metody, jak podpořit tělo v regeneraci. Mám několik tipů, které jsem se naučil od své ženy, přátel a odborníků. Tento článek může posloužit jako cenný průvodce pro všechny nové maminky, kde najdete rady jak na fyzičku, tak psychiku.

Mimino do jedné ruky, tělesné cvičení do druhé

První věc, kterou byste měli vědět, je, že cvičení je klíčové. Ale ne mluvit o běžení maratonu, ale o jednoduchých cvicích, které můžete dělat doma. Tyto cviky nejenže pomožou vašemu tělu zregenerovat, ale také vás psychicky podpoří. Hluboké dýchání, jóga, pilates, nebo i jednoduché procházky mohou pomoci při zotavení po porodu. Ale nezapomeňte, že byste měla cvičení konzultovat s lékařem a začínat pomalu.

Strava: váš nejlepší přítel po porodu

Vláknina, proteiny, zdravé tuky. Tyto složky jsou klíčové pro vaše zotavení. Vím, že jsem muž a nemůžu úplně pochopit, jaké to je být po porodu, ale když má Jarda hlad, musím být připravený se ho postarat. A stejně tak jsem se naučil, jak se postarat o svou ženu, která potřebovala správnou stravu po porodu. Jízdá barev, chutí, textur. Všechny tyto jednotlivé složky mé stravy představují různorodost jídla, které jsem se naučil připravit po porodu mé ženy. Protože vím, že dobrá strava je klíčem k rychlému zotavení po porodu.

Řekněte ano relaxaci a péči o sebe

Ano, vím, že to zní jako klišé, ale opravdu to funguje. Když se cítíte dobře, všechno je snazší. A po porodu, kdy je vše nové a nejisté, je péče o sebe to nejdůležitější. Nemyslím jen na kosmetiku nebo odpočinkové dny, ale také na různé relaxační techniky, meditace nebo vhodné pohodové aktivity. I když je to těžké s novým miminkem, zkuste si udělat čas jen pro sebe. Protože vím, že když je má žena spokojená, je spokojený i malý Jarda.

Obklopte se lidmi, kteří vás milují

Po porodu se můžete cítit osaměle. Jsem si jistý, že všichni noví rodiče znají ten pocit. Měli jsme to také tak. A to je naprosto v pořádku. Je důležité mluvit o svých pocitech a nezavírat se. Je dobré mít kolem sebe lidi, na kterých vám záleží. Máte-li rodinu, přátele nebo jen svého partnera, je důležité se s někým podělit o své zážitky, obavy i radosti. A pokud to není možné, můžete se také obrátit na odborníky, kteří vám pomohou zvládnout tuto dobu.