Kdy žena zjistí že je těhotná?

  • Domů
  • Kdy žena zjistí že je těhotná?
Kdy žena zjistí že je těhotná?

Poznávací znamení těhotenství

Dá se říci, že některé ženy mají šestý smysl, pokud jde o to, zjistit, zda jsou těhotné, i tak ale existuje celá řada příznaků, které ženy mohou vyhledávat. Pojďme nyní nahlédnout na některé z nich.

Častým příznakem těhotenství je zvýšená citlivost na pachy. Ano, najednou vás může začít štvát vůně vaší oblíbené kávy nebo parfému. Nejdříve to může být zmatené, ale je to jeden z prvních signálů těla ohledně těhotenství. Moje kamarádka Iveta mi kdysi vyprávěla, že jí přestala chutnat oblíbená pizza, což byl příznak těhotenství.

Nadýmání a změny v chuti jídla

Tělo reaguje na změny způsobené těhotenstvím mnoha způsoby. Jeden z nich může být nadýmání. Pokud jste tedy někdy měli pocit, že vaše džíny jsou najednou těsnější, mohlo by to být způsobené těhotenstvím.

Pokud jde o chuti k jídlu, je dobré si uvědomit, že těhotenství může způsobit, že jízda do oblíbeného fast foodu ztratí svůj původní lesk. Naopak jste mohla získat lásku k něčemu, co jste dříve nenáviděli. Například moje žena byla vždy velkým milovníkem sushi, ale když byla těhotná, nemohla ani pomyslet na mořské plody. Je to divné, ale je to normální.

Fyzické změny a únavnost

Mezi další znamení patří fyzické změny v těle. To může znamenat citlivější a plnější prsa nebo dokonce tmavší bradavky - děkuji hormonům. Opět může být zmatek, pokud žena nečeká, že je těhotná, ale je to jeden z prvních a nejjednoznačnějších příznaků těhotenství.

Únava je dalším běžným příznakem těhotenství. Moje žena byla neuvěřitelně unavená, když byla těhotná. A nemyslím tím typickou únavu po dlouhém dni v práci, ale skutečné, těžké, oči zavírající se únavy.

Vyšetření a testy

Existují také různé vyšetření a testy, které vám mohou pomoci potvrdit těhotenství. Domácí těhotenské testy mohou být skvělým nástrojem pro zjištění těhotenství co nejdříve. Jsou jednoduché na použití, dostupné a mohou detekovat těhotenství již pár dní po oplodnění.

Samozřejmě, nejlepší způsob potvrzení těhotenství je navštívit lékaře. Lékař může provést krevní test, který je preciznější a může také zjistit chemické těhotenství, což je těhotenství, které končí potratem těsně po oplodnění.

Emoční změny a závratě

NNení žádným tajemstvím, že těhotenství může přinést celou řadu emocí. Některé ženy zažívají velmi silné emocionální výkyvy, stejně tak jako změny nálad. Pokud jste tedy nedávno zažili neočekávané emoční výbuchy, mohlo by to být způsobené těhotenstvím.

Závratě jsou dalším příznakem, který se může objevit na začátku těhotenství. To je způsobené okamžitým nárůstem krevního objemu, který může způsobit nízký krevní tlak.

Časté močení a opožděné období

Jste-li těhotné, může být těhotenství příznakem také časté močení. Těhotenství způsobuje zvýšení objemu krve v těle a vaše ledviny pracují tvrději, aby se s tím vyrovnaly. To znamená, že budou produkovat více moči a budete muset na toaletu častěji.

Samozřejmě, nejznámějším a nejjasnějším příznakem těhotenství je opožděné období. Pokud jste měla pravidelný menstruační cyklus a nyní máte opožděné období, je to velmi dobrý indikátor těhotenství.

Rady a tipy

Pokud si myslíte, že jste těhotná, první krok je vždy udělat si těhotenský test a pokud je pozitivní, navštívit lékaře. Těhotenství je velmi vzrušující a zároveň změť nervů, ale je důležité vědět, že nejste sami. Existuje spousta zdrojů, které vám mohou pomoci zvládnout toto úžasné období života.

Pokud se cítíte být těhotná, ale test je negativní, nevzdávejte se hned. Těhotenské testy jsou přesné jen na 99%, takže je možnost, že test byl proveden příliš brzy. Pokud máte stále pocit, že jste těhotná, počkejte pár dní a zkuste to znovu.

Na závěr bych chtěl říci, že těhotenství je zázrak a nejde o něco, co by se dalo přesně naplánovat. Každá žena je jedinečná a každé těhotenství je jiné. Buďte trpěliví, buďte milosrdní k sobě a především si toto období užívejte.