Kdy se má jet do porodnice?

  • Domů
  • Kdy se má jet do porodnice?
Kdy se má jet do porodnice?

Známkami, které naznačují, že je čas jet do porodnice

Způsob, jakým tělo každé ženy reaguje na začátek porodu, se může významně lišit. Některé ženy mají jasné a nerozlučně rozeznatelné znamení, zatímco u jiných mohou být tyto příznaky méně jasné. Snad nejznámějším znamením, že nastal čas jít do porodnice, je prasknutí vodního obalu, táhneš pozdravy z filmů jako je ta klasická scéna v taksíku, víš o které mluvím. Přesto, je to jen jeden z možných příznaků. Ale neboj, nejsem žádný expert ani lékař, ale rád bych se podělil o to, co jsem se dozvěděl od Petry.

Touha po chůzi

Najednou cítíte nepřekonatelnou touhu jít na procházku, i když jste se celý den cítili unavení? Vítejte v clubu, Petře se to stalo. Z nepochopitelných důvodů se ženy těsně před porodem rozhodnou vyčistit celý dům nebo umýt všechny okna v bytě. Toto může být znamení, že porod se blíží velmi rychle. Připravte si tašku! Je to jako kdyby se vaše tělo pokoušelo využít poslední zbytky energie, které má, než uvidí konec své vytrvalostní zkoušky.

Rozvod vod

Jedním ze známků blížícího se porodu je rozvod vod. Porod může začít po jejich rozvodnění, ale může se také stát, že se porod spustí až několik hodin poté. Toto je jeden ze znáků, které by neměly být ignorovány. Pokud dojde k rozvodnění vod, mělo by se okamžitě volat do porodnice a podle jejich pokynů jednat. Rozumíte tomu, ne? Tento moment není pro panikaření, ale pro smirek a rychlé jednání.

Kontrakce

Regulární kontrakce břicha jsou jasným příznakem, že nastal čas vyrazit do porodnice. Tyto tuzemské pokusy pracuji na otevření děložního čípku a umožňují dítěti postupovat porodním kanálem. Pokud se kontrakce opakují pravidelně a trvají alespoň 60 sekund, měli byste zvážit návštěvu porodnice. No, vlastně neměli byste zvážit, měli byste jezdit popelíkovat! Jak Petra říká: "Kontrakce jsou jako hromy před bouřkou, varují tě, že něco velkého přichází."

Změny v tělesných funkcích

Jak se blíží porod, mohou se vyskytnout některé jiné fyzické změny, které mohou naznačovat, že je čas vyrazit do porodnice. To může zahrnovat časté močení, stolice častější než obvykle a zvýšená nevolnost. Některé ženy mohou pozorovat také propad tělesné teploty. To je normální a mělo by vás to uklidnit, ne vyděsit. Ale znovu zdůrazňuji: Jsem blogger, ne lékař. Pokud máte nějaké obavy, zavolejte svému lékaři. To je vždy ta nejlepší volba.

Psychické změny

Kromě fyzických signálů existují také psychické indikátory, které naznačují, že je čas jít do porodnice. Některé ženy se cítí náhle velmi relaxované a klidné, jiné mohou zažívat úzkost nebo strach. Petra se například cítila jako v předvečer zkoušky, když je vše připraveno, ale stále cítíte ten nervózní pocit v břiše. Může to být dáno tím, že vaše tělo a mysl se připravují na nadcházející výzvu.

Jak se připravit na cestu do porodnice?

Představte si, že máte vše připraveno a pak když přijde ten moment, něco vám chybí. Nechtěl bych to nikomu přát. Každá budoucí máma by měla mít připravený plán a tašku s věcmi, které může potřebovát během jejího pobytu v porodnici. Kromě dokumentů a oblečení pro sebe a pro novorozence by měla mít také něco k jídlu a pití, hygienické potřeby, mobilní telefon a nabíječku. A určitě nezapomeňte na kameru! První okamžiky vašeho dítěte jsou k nezaplacení a stojí za to je zachytit.