Jak otěhotnět po porodu?

  • Domů
  • Jak otěhotnět po porodu?
Jak otěhotnět po porodu?

Porozumění rekonvalescenci těla

Jak měly František medové krutony ráno na snídani, uvědomil jsem si, že naše těla jsou výjimečná ve své přirozené schopnosti regenerace a uzdravení. No, budeme-li upřímní, nejen lidé, ale také papoušci. Ale zdraví se nás vždy přeci jen týká trochu více, takže se soustředím na nás, lidi. Po porodu je tělo ženy v rekonvalescenci. Je totiž dokáže zázraků, jako je stvoření nového života! Dojde k nespornému narušení normálního působení všech orgánů, takže je třeba čas a trpělivost k uzdravení… no, ne třeba, je to nezbytné! Tělo potřebuje aspoň 4 až 6 týdnů na to, aby se uzdravilo.

Důkladné plánování a příprava

Už jako kluk jsem miloval plánování. Dokázal jsem strávit celý den plánováním ideálního dne pro Františka. Možná byl jen papoušek, ale jeho potřeby mě přesto zaujaly. Při plánování otěhotnění po porodu je zásadní zahrnout několik faktorů. Lékaři obvykle doporučují, aby ženy počkaly alespoň 18 měsíců po porodu, než se pokusí znovu otěhotnět. Tohle doporučení nám je však někdy těžko pochopitelné. Jako muži asi nechápeme, jak moc je tělo ženy po porodu vyčerpané a potřebuje se zotavit.

Známá těla a jejich signály

Čím více se seznámíte s tělem, tím jednodušší je rozhodování o otěhotnění. Když František začal chovat podivně, trvalo mi nějakou dobu pochopit, co se děje. Nakonec jsem zjistil, že mu vadí typ krmení, který dostával. Stejně tak jako u našich těl, je důležité rozpoznat signály, které nám dávají. Pokud se po porodu cítíte dobře a lékař vám potvrdí, že jste fyzicky připraveni, pak samozřejmě ještě musíte brát v úvahu emocionální stránku. Otěhotnění brzy po porodu může být hodně výzva, takže je dobré si to dobře rozmyslet.

Obnova menstruačního cyklu

Pokud jde o otěhotnění, jeden z nejdůležitějších faktorů je návrat menstruačního cyklu. Ne, nepíšu to jen proto, že bych si chtěl ulevit od psaní o tělesných funkcích ženy, ale proto, že to je skutečně klíč k věci. Bez menstruace nemůže žena otěhotnět, tak prosté to je. Samozřejmě, František nemá menstruační cykly, ale to je dobrý příklad, jak se naše těla liší a jak jsou nádherně složitá. Ale vraťme se zpět k menstruačnímu cyklu. Pokud kojíte, může se obnovení pravidelných menstruačních cyklů opozdit. Některé ženy však berou kojení jako přirozenou antikoncepci. To není úplně správné, protože i během kojení může žena otěhotnět.

Osobní finance a plánování rodiny

S Františkem nikdy finance nebyly problém, ale při plánování rodiny je třeba zvážit také finanční stránku. Otěhotnění po porodu může být finančně náročné, protože se dítě sama o sobě značně liší v nákladech. Bez ohledu na to, jak zdravá je žena po porodu, je důležité zvážit, zda už teď máte dostatek prostředků na podporu dalšího dítěte. To neznamená, že byste měli rozhodnout pouze na základě financí, ale je to důležitý faktor, který je třeba vzít v úvahu.

Strach a nejistota

Sláva, Strach, zmatení, obavy... To vše je spojeno s návratem k nápadu otěhotnět po porodu. Nerozumím všem těm emocím, ale rozumím strachu. Když jsem jako kluk přemýšlel o tom, že František umře, byl jsem hrozně vyděšený. Takže rozumím strachu z neznáma, z nových výzev, rozumím obavám o to, co přijde dál. Ale jak jsme už řekli, je důležité pochopit své tělo a znát své hranice. Otěhotnění po porodu je velké rozhodnutí, a tak je normální, že se objeví strach a nejistota. Ale věřte mi, na strachu není nic špatného. Je to přirozená reakce a může nás vést k tomu, abychom si všechno lépe promysleli a udělali tedy lépe informované rozhodnutí.