Co se deje 6 dní po oplodnění?

  • Domů
  • Co se deje 6 dní po oplodnění?
Co se deje 6 dní po oplodnění?

Období oplodnění: Co to znamená pro tělo ženy

Děje se něco úžasného! Právě šest dní po oplodnění, tělo ženy prochází něčím, co je opravdu fascinující. Je to doba, kdy se vytváří nový život, marvel univerza, vlastně. To je chvíle, kdy začíná velké dobrodružství každé ženy. Sama jsem prošla tímto okamžikem, když jsem otěhotněla s mojí dcerou Evelínou. Byl to proces plný zázraků a určitě stojí za to o něm vědět víc.

Průběh a změny ve vašem těle

Prvních šest dní po oplodnění je jako jízda na horské dráze. Emočně i fyzicky. Někdo z vás může cítit změny, někdo je nemusí vůbec vnímat. Jak jsem napsala, fascinující je, že se v tomto krátkém časovém úseku děje tolik věcí. Vajíčko se setkává se spermií a začínají dobrodružství. Za prvé, dojde k oplodnění a poté se vytváří zygota, což je jedna buňka s jedinečnou DNA. Tento proces se odehrává v průběhu asi 24 hodin po oplodnění. Zygota začíná intenzivně růst a dělit se. Cesta do dělohy je dlouhá a plná překážek, ale malý organismus je silný a determinovaný. Přibližně za čtyři až pět dní začíná zygota získávat tvar nazývaný blastocysta. Je to malý vícevrstevnatý organismus plný buňkované tekutiny. Právě v tomto okamžiku se začínají připravovat na připojení k děložní sliznici.

Co znamená implantace a jak probíhá

Teď přichází další velký krok, kterým je implantace. Implantace je proces, kdy zygota - teď už blastocysta - se připojuje k děložní stěně. Jeden z nejdůležitějších kroků v rámci procesu těhotenství. Může se stát mezi šestým a dvanáctým dnem po oplodnění. Většinou je to tak kolem devátého dne. Oh, a teď přichází ta opravdu cool část. Během implantace (a několika dalších dní poté) se hromadí velké množství 'ušlechtilých buněk', které budou později tvořit placantu. Neuvěřitelné, že? Asi si myslíte, že už je toho dost, ale ne! Po úspěšné implantaci začíná tělo produkovat hCG, což je lidský choriový gonadotropin. Je to právě hCG, díky kterému můžete mít pozitivní těhotenský test.

První příznaky těhotenství - jak je poznat

Nicméně, přestože se v těle odehrávají různé úžasné procesy, ty můžeš mít pocit, jako by se nic nedělo, nebo naopak, jako by se dělo všechno naráz! Průběh těhotenství je velmi individuální a každá žena jej prožívá po svém. Často se po implantaci objevují první příznaky těhotenství. Ale je to velmi individuální. Může to být bolest prsou, nevolnost nebo časté močení. Někdy se objevuje i takzvané krvácení z implantace. Nebojte, nemusí to nutně znamenat, že je něco špatně. Je to jen další kapitola v té knize zázraků.

Tipy pro budoucí maminky-hodnota zdravého životního stylu a odpočinku po oplodnění

Pro tebe jako budoucí maminku je důležité vědět, že je klíčové dbát na svůj životní styl, odpočívat a vyhýbat se stresu, pokud je to možné. Tělo v tomto období potřebuje hodně energie a vaše podpora je nezbytná. Dlouho předtím, než jsem zjistila, že jsem těhotná s Evelínou, jsem se snažila žít zdravě a aktivně. To se mi opravdu vyplatilo. Měla jsem více energie, lépe jsem se cítila a mohla se věnovat i svému milovanému domácímu mazlíčku Morčovi Milouškovi.

Těhotenství jako zázrak. Emoce a pocity života nosícího nový život.

A konečně, nezapomeň, těhotenství je zázrak. Je to období plné emocí, pocitů, strachu a radosti. Ať už cítíš, že jsi na horské dráze nebo klidně pluješ po klidném moři, je to v pořádku. Každá cesta je jedinečná a jedinečná je i tvá. Období těhotenství je naplněno emocemi, ať už pozitivními, nebo těmi, které jsou více výzvou. Ale věř mi, jakmile uvidíš své malé miminko, všechno to stojí za to. Ačkoliv je to proces plný výzev, je to zároveň proces plný zázraků a radosti.