HISTORIE

Historie naší gynekologické ambulance se datuje od doby, kdy jsme byli zaměstnanci lounské nemocnice, která provozovala malou gynekologickou ambulanci, kde jsme pracovali a měli svou stálou klientelu pacientek. V roce 2003 z vůle zřizovatele byla v lounské nemocnici zrušena tři oddělení: dětské, anesteziologické a gynekologicko-porodnické včetně ambulance.
Všichni zaměstnanci mého oddělení našli uplatnění v jiných nemocnicích v Praze, Slaném, Žatci či Mostě, případně na jiných odděleních lounské nemocnice.
Věděli jsme však, že bychom neměli naše pacientky opustit, a tak jsme se rozhodli pokračovat v provozování gynekologické ambulance v soukromém režimu. Získali jsme smlouvu se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou. Postupně i s dalšími oborovými pojišťovnami a od 1.9.2003 jsme zahájili činnost nejprve v prostorách lounské nemocnice a od roku 2005 jsme se přestěhovali do stávajících prostor na adrese Březinova 1614 v Lounech.
Ambulanci jsme postupně vybavili novým nábytkem, multifunkčním vyšetřovacím stolem s dokonalejším kolposkopem, kardiotokografem a novým ultrazvukovým přístrojem třídy Premium Medison V10 s možností sledování průběhu vyšetření pacientkou.
S postupným rozšiřováním klientely jsme rozšířili i pracovní dobu v ambulanci, která se pro nás stala hlavním zájmem činnosti a původní klinickou práci jsme transformovali do spolupráce s lůžkovými zařízeními do formy tzv. klinických či operačních dnů. Udržujeme si tak přímý kontakt s klinickou medicínou a máme možnost přímo se účastnit např. operací našich pacientek.

MUDr. Bohumil Bradáč


Designed by Brady's Foto